На главную   Контакты   Поиск   Карта сайта   Ссылки 
рефераты
 

Статути Збройних Сил України. Права та обов язки чатового(реферат), стр. 1

Реферат на тему : СТАТУТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ .

ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ЧАТОВОГО .

СТОРІНКА 1 Життя і діяльність Збройних Сил України визначаються військовими

Статутами , у яких викладено зміст загальних і посадових військовослужбовців.

Статути Збройних Сил України –це зведення законів військової служби,

на основі яких проходять повсякденне життя ,виховання ,навчання,

бойова діяльність військ;у них роз’яснюється,як воїн має нести

військову службу і навчатися військової справи ,якими морально-бойовими якостями він повинен володіти ,щоб бути надійним і вмілим захисником Батьківщини .

Статути зобов’язують військовослужбовців сумлінно вивчати військову справу,бойову техніку і зброю,запам’товувати все,чого їх навчають командири,зразково виконувати показані їм військові прийоми.Положення і вимоги статутів є обов’язковими для всіх військовослужбовців Збройних Сил України.

Статути Збройних Сил України поділяються на загальновійськові статути та статути родів військ .

Загальновійськовими статутами Збройних Сил України є:Статут внутрішньої служби Збройних Сил України ;Дисциплінарний статут Збройних Сил України;Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України;Стройовий статут Збройних Сил України.

ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ ТА ВЗАЄМОВІДНОСИНИ МІЖ НИМИ ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Військовослужбовець Збройних Сил України є захисником своєї Батьківщини—незалежної ,самостійної України.

Військовослужбовець особисто відповідає за захист і недоторканність держави . Він повинен наухильно дотримуватися Конституції і законів України та Військової присяги ; бути дисциплінованим , чесним , хоробрим , дорожити честю і славою Збройних Сил , своєї військової частини і гідністю свого військового звання.

Військовлслужбовець має виявляти повагу до командирів і старших ,сприяти їм у підтриманні порядку та дисципліни ,суворо додержувати правил військової ввічливості та військового вітання, завжди одягатися за формою ,чисто й охайно .

Військовослужбовець зобов’язаний твердо знати і сумлінно виконувати вимоги статутів Збройних Сил України та свої обов’язки ;постійно вдосконалювати військові і технічні знання;

СТОРІНКА 2

знати і берегти зброю,бойову та іншу техніку ;зберігати військове і народне майно ;виявляти розумну ініціативу.

Про все, що сталося з військовослужбовцем, і про зроблені йому зауваження він зобов’язаний доповідати своєму безпосередньому командирові.

Права та обов’язки військовослужбовців, що випливають з умов військової служби, крім статутів, визначаються законами України

“Про загальний військовий обов’язок і військову службу”,”Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей , а також тимчасовими положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Військовослужбовці мають усю повноту соціально – економічних , політичних та особистих прав і виконують усі обов”язки громадян , передбачені Конституцією і законами України .

За вчинені правопорушення військовослужбовці несуть дисциплінарну , адміністративну , матеріальну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України .

ПРАВА ТА ОБОВ”ЯЗКИ ЧАТОВОГО.ПРИЗНАЧЕННЯ І ЗАВДАННЯ ВАРТОВОЇ СЛУЖБИ.

У житті військових частин і підрозділів , особливо в мирний час , вартова служба відіграє дуже важливу роль .

Несення вартової служби є виконанням бойового завдяння . Вартою називають озброєний підрозділ , споряджений для несення вартової служби .Вдень і в ночі , за будь – якої погоди на варті несуть службу тисячі військовослужбовців . За час служби в армії і на флоті кожному солдату (матросу) доводиться багато разів стояти на посту . Бути чатовим (вартовим) – відповідальний і почесний обов”язок воїна Збройних Сил України . Вартова служба вимагає від військовослужбовця глибоких знань , виконання статутних обов”язків , постійної і високої пильності , дисциплінованості , ініціативи .

Вартова служба призначається для надійної охорони й оборони важливих військових об”єктів , бойових прапорів , а також утримуваних на гауптвахті або в дисциплінарній частині військовослужбовців .

Забороняється призначати для несення вартової служби військовослужбовців , які не прийняли Військової присяги , не засвоїли програми початкової підготовки , а також тих , хто має дисциплінарне стягнення .

Варти бувають : гарнізонні – для охорони й оборони об”єктів військової частини ; тимчасові – для охорони й оборони військового майна під час завантаження (розвантаження), перевезень , тимчасового складування .

СТОРІНКА 3

До складу варти входять : начальник варти і вартові ,а в разі потреби – також помічник начальника варти , водії транспортних засобів , ще один помічник начальника ва

    вперед >>

© 2006. Все права защищены.